BEYİN

BEYİN Organizasyonu Hakkında

BEYİN Organizasyonu’nun vizyonu; “Profesyonel hayata hazır olma” yetisi edinebilmek ve bu yetiyi geliştirerek kişisel bir artı kazanmayı hedefleyen farkı yakalayan gençlere ilgili eğitim panel beyin fırtınası ve gösteri gibi uygulamalar ile bilgi ve deneyimlerini arttırmalarını sağlayan bir organizasyon yaşatmaktır.

BEYİN Türkiye’de sayılı bir bölüm olmanın verdiği ayrıcalıkla çalışmalarına devam eden, organizasyonu sistem yaklaşımıyla ele alıp ilgili tüm kişiler için maksimum verimi hedefleyen Yeditepe Üniversitesi Endüstri ve Sistem Mühendisliği Topluğu öğrencilerinin düzenlediği bir organizasyondur. Türkiye’nin en aktif kulüpleri arasında ilk on kulübün içinde yer alan kulübümüz, düzenlemiş olduğu etkinlikler ve katılmış olduğu fuar ve organizasyonlar ile akademik ve profesyonel çevrelerce ilgi ile izlenmekte ve takdir edilmektedir. Organizasyonun öğrenciler tarafından hazırlanması da öğrencilerin iş hayatını tanımalarını kişisel becerilerinin gelişimini ve kendine olan özgüvenlerinin artmasını sağlamaktadır.

Beyin Organizasyonu web sitesi: http://beyin.yusesyeditepe.com/

Düzenlenen BEYİN Organizasyonları

BEYİN’15 : Hayallerini Kur, Rotanı Bul

beyin15_afisHayallerini Kur, Rotanı Bul konusuyla düzenlenen BEYİN’15 organizasyonu 6-8 Mart 2015 tarihlerinde Yeditepe Üniversitesinde gerçekleştirildi.

Konuşmacılar: Barış Muslu (Beynine Format At Kitabının Yazarı), İhsan Aknur (En İyi Taksici), Onur Ahi (Mercedes Benz Hafif Ticari Araçlar Pazarlama Müdürü), Levent Oskay (Bantaş Genel Müdürü), Bertuğ Oymak (YUSES Kurucu Üyesi ve BEYİN Organizasyonu Yaratıcısı), Nurten Öztürk (Opet Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurucusu), Ayşegül Aydın (Heidrick & Struggles Türkiye Yönetici Ortağı/ Women Corporate Directors Türkiye Başkanı)

BEYİN’13 : Profesyonelliğe İlk Adım

beyin2013 ‘Beyin’ konseptinin altıncı ayağı ise 1-3 Mart 2013tarihleri arasında Profesyonelliğe İlk Adım konusuyla düzenlendi. Beyin’13 OrganizasyonuYeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi amfisinde gerçekleştirildi.

Konuşmacılar: Murat YEŞİLLETEN – Operasyon Müdürü ( DANONE ), Ömer NAKIŞ – Acentalar Müdürü ( ANADOLU HAYAT ) , Serhan ERTENCE- Dış Ticaret Müdürü ( YÖRSAN ), Serdar ORAN – Yurtdışı Şirketler Baş. Yar. ( DYO Boya ) Ömürden SEZGİN – Marka Mühendisi, Uğur KAYMAK – Genel Müdür ( EMSAN ), Kaan KARAYAL – Kurucu ( www.tatilsepeti.com ), Dr. Lütfü Kaan ÖZDEMİR – Psikoterapist ( BİLGELİK ENSTİTÜSÜ BAŞKANI ), Bertuğ OYMAK – BEYİN Organizasyonu’nun fikir babası 2009 Yılı Mezunumuz Artık Sağlık Operasyon Sorumlusu

BEYİN’12: İş’te Hayat

beyin2012Yeditepe Üniversitesi Endüstri ve Sistem Mühendisliği Topluluğu’nun beşincisini düzenlediği Beyin’12 İŞ’TE HAYAT konusu ile gerçekleşen etkinliğimiz Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi amfisinde gerçekleştirildi.

Konuşmacılar: Efes Pilsen İstanbul Fabrika Teknik Müdürü Gökhan Sancar, Superonline Genel Müdür Yardımcısı Levend Aktaş, Yemeksepeti.com Co-founderi Melih Ödemiş, Teknosa Genel Müdür Yardımcısı Bülent Gürcan, YouthHolding Kurucusu Emrah Kaya, Girişim Fabrikası Kurucusu İhsan Elgin, Grup7 Yürütme Kurulu Danışmanı Melih Şabanoğlu, Kurumsal Zeka Uzmanı Mustafa Acungil.

 

BEYİN’11: Marka Yönetimi

beyin2011Beyin konseptinin dördüncü ayağı Dünya Beyin Haftası dahilinde 18-19-20 Mart 2011 tarihlerinde Marka Yönetimi konusuyla düzenlendi. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi amfisinde gerçekleştirildi. Program Organizasyon Departmanı Üyelerince hazırlanan kampüs içerisinde Markalar Yarışıyor adlı yarışma oynatılması ve kazanana ödülünün verilmesinin ardından sona erdi.

Konuşmacılar: T-BOX Satış Müdürü Ahmet Eler, Reysaş Holding Kurucusu ve CEO’su Durmuş Döven, Index Kurucusu Erol Bilecik, Marka Danışmanı Güven Borça, Bürosit Kurucusu Fahrettin Gülener, Kamil Koç Yönetim Kurulu Üyesi Sema Gülez, Çelik Motor Filo Kiralama Müdürü Murat Hacıosmanoğlu, APS Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Osman Benzeş.

BEYİN’10: İnovatif Girişimcilik

beyin2010Beyin konseptinin üçüncü ayağı Dünya Beyin Haftası dahilinde 19-20-21 Mart 2010 tarihlerinde İnovatif Girişimcilik konusuyla düzenlendi. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi amfisinde erçekleştirilen bu organizasyonda TV Programcısı ve Yazar Erol Mütercimler, Sevenice Advertisement Agency Kurucusu ve Video Blogger Gökçen Karan, Artesis Genel Müdürü Prof.Dr.Ahmet Duyar, Silk&Cashmere CEO’su Ayşen Zamanpur, Eski Devlet Bakanı Önay Alpago, Tıbbi Hipnoz Derneği Kurucu Üyesi ve Asbaşkanı Dr. Ali Özden Öztürk, Reklamgiy Projesi’nin Yaratıcısı Murat Deniz Oktar, Yönetim Danışmanı Hakan Turgut konuşmacı olarak yer aldılar. Program Organizasyon Departmanı Üyelerince hazırlanan kampüs içerisinde oluşturulan farklı parkurların katılımcılara oynatılması ve kazanana ödülünün verilmesinin ardından sona erdi.

BEYİN’09: İçindeki Yaratıcılığı Keşfet

beyin2009“Beyin” konseptinin ikinci ayağı ise yine Dünya Beyin Haftası dahilinde, 15 Mart 2009 tarihinde, “İçindeki Yaratıcılığı Keşfet” konusuyla düzenlendi. Yeditepe Üniversitesi Rektörlük Binası Mavi Salon’da gerçekleştirilen organizasyonda; SORBİL Group Kurucusu ve Teknolog İsmail Sorhun, ABC Danışmanlık Yönetim ve Yenilikçilik Uzmanı Salih Turhanlar ile Uykusuz Dergisi çizeri Uğur Gürsoy konuşmacı olarak yer aldılar. Program; Kaan Şolcum önderliğindeki “Ritm Terapi” İnteraktif Ritim ve Vokal gösterisinin ardından Cuba Bar’da gerçekleştirilen Beyin’09 partisiyle sona erdi.

 

BEYİN’08: İnovasyon Ve Yaratıcı Düşünce

beyin2008Yeditepe Üniversitesi Sistem Mühendisliği Topluluğu(YUSES)’nun; yeniliğe, yaratıcı düşünceye önem veren, farkı yakalayan üniversite öğrencilerini ortak platformda bir araya getirerek, onların kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla yola çıkarak oluşturduğu “Beyin” konseptinin ilk ayağı 16 Mart 2008 tarihinde düzenlendi.

Dünyada 65 ülkede 10–16 Mart haftası “Dünya Beyin Haftası” olarak kutlanmaktadır. Organizasyona ismini veren bu haftanın amacı insanları bir hafta boyunca düşünmeye ve beyinlerini kullanmaya yöneltmektir. Bu bağlamda her yıl düzenlenerek Türkiye’de bu haftanın kutlanmasına öncü olan “Beyin” organizasyonun ilk senesinde “Beyin’08”, “İnovasyon ve Yaratıcı Düşünce”yi konu edinmekteydi.

“Dünyanın en akıllı insanı” markasına sahip olan Erdal Demirkıran’ın, ABC Danışmanlık’ın kurucu ortağı Yekta Özözer’in, IBM Hizmetler Satış Yöneticisi Bilgehan Baykal’ın ve ShiftDelete.net Yayın Koordinatörü Hakkı Alkan’ın konuşmacı olduğu BEYİN’08; Yersiz Oyuncular’ın sergilediği “Doğaçlama Tiyatro Gösterisi” ile keyifli bir biçimde sona erdi.

Toplam 120 katılımcı sayısına ulaşmış olan BEYİN’08’e gelen olumlu tepkilerin ardından; YUSES, bu başarıyı ertesi sene de sürdürebilmek amacıyla BEYİN’09’u düzenledi.